Minęły trzy lata …

By | Grudzień 17, 2013

Każda historia ma przebieg sinusoidy: od minimum do maksimum. Historia polityczna naszego miasta – także.

Wiele lat temu torunianie uwierzyli Michałowi Zaleskiemu, że oferuje  zarządzanie miastem inne niż za pośrednictwem aparatów partyjnych. Jego zwycięstwo w 2002 roku nad kandydatami PO, SLD i PiS-u było właśnie wynikiem tej wiary. Czego się baliśmy, bardziej niż niewiadomej pod tytułem: „prezes spółdzielni – prezydentem miasta” ? Opanowania struktur miejskich i podległych jej podmiotów (np. spółek komunalnych) przez ludzi aparatów partyjnych oraz nieskrępowanego rozgrabiania majątku komunalnego, w tym w pierwszej kolejności dorwania się do pieniędzy budżetowych.

Dziś Zaleski niepodzielnie rządzi miastem już jedenasty rok. W obecnej kadencji sprowadził Radę Miasta do roli „wspieracza” i „akceptanta” swoich pomysłów i decyzji. Teoretyczny podział na koalicję i opozycję pęka jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki (nie tej ze szpitala miejskiego w TVN).  

Jego ludzie opanowali  miasto. To, że żona jest dyrektorem szpitala wiedzą wszyscy. Była nim zresztą zanim Zaleski wyciągnął ręce po Toruń. Gorzej, że jakieś dziwaczne postacie, bez wykształcenia i jasnych korzeni, zajmują kluczowe stanowiska w strukturach komunalnych.

Toruńskie Międzyosiedlowe Porozumienie Samorządowe – Czas Gospodarzy lepiej niż jakakolwiek partia, oplotło niewidzialną siecią miasto i wszystko co się w nim dzieje. Często nawet nie wiemy, że ten pan/pani z drugiej strony to oko i ucho Michała Zaleskiego – działacz „Gospodarzy”. Ciekawe, że  sam Zaleski do władz stowarzyszenia nie należy. Ma tam swojego „delfina” – Jakub, jego syn, jest członkiem zarządu. Koledzy Kuby zasłynęli ostatnio skutecznym skokiem na toruńską kasę miejską (nie znacie Państwo tematu ? bardzo proszę:  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131212/TORUN01/131219778 ).

Serce się kraje !

Postanowiłem wspomóc tych, którzy nie chcą już milczeć. Będę  pisał prawdę o Toruniu Michała Zaleskiego i jego ludzi!

Będę pisał o Toruniu jakiego chcę !

Dodaj komentarz