O mnie

Krzysztof Makowski (rocznik 1957)

Mam wykształcenie wyższe (doktorat z  politologii, specjalność stosunki międzynarodowe i problematyka samorządowa), teraz ponownie  jestem pracownikiem  naukowo-dydaktycznym. Pracowałem  m.in. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w spółdzielczości mieszkaniowej, Towarzystwie Ubezpieczeniowym Filar SA,  firmie Nomet sp. z o.o. w Toruniu, a obecnie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jestem  założycielem i prezesem Toruńskiego Ruchu Samorządowego.

Mandat Radnego  Miasta Torunia pełniłem –  nieprzerwanie – od 1994 do 2010 roku. W ostatniej  kadencji, z woli Kolegów, przewodniczyłem  Klubowi Radnych Lewica i Demokraci. W dniu 21 stycznia 2010 roku z Klubu wystąpił Marian Frąckiewicz, co spowodowało likwidację Klubu, a więc przestałem być jego przewodniczącym. W wyborach samorządowych  21 listopada 2010 roku nie ubiegałem się o ponowny wybór.

Nie należę do żadnej partii, choć od urodzenia  „serce mam po lewej stronie”.

W pracach Rady Miasta  specjalizowałem  się w problematyce budżetowej i finansach miasta, gospodarce komunalnej i inwestycjach oraz ochronie środowiska.

Żonaty – żona Jolanta i dwójka dorosłych dzieci.

Hobby: film, książka, działka.